Plan Toys

( ilość produktów: 254 )

Plan Toys - Smartoys - Wyłączny dystrybutor

Plan Toys jest jedną z najbardziej utytułowanych marek spośród producentów drewnianych zabawek. Doceniana jest przede wszystkim za innowacyjne projekty, wartość pedagogiczną zabawek i ekologiczne metody produkcji. Zabawki wykonane są z drewna kauczukowego pomalowanego nietoksycznymi farbami.

 

Pobierz katalog

> Zobacz starsze katalogi

 

Firma PlanToys założona została w 1981 r. jako pionier w stosowaniu drewna kauczukowego do produkcji zabawek. Od tego czasu tworzy zabawki, które inspirują wyobraźnię dzieci oraz wspierają ich rozwój intelektualny i fizyczny. Firma jest także doskonałym przykładem, że możliwe jest utrzymanie najwyższych norm jakości przy jednoczesnym dążeniu do ekologicznej i społecznej odpowiedzialności za wytworzone produkty.

Smartoys jest w Polsce wyłącznym dystrybutorem marki Plan Toys.

Plan Toys – jakość i bezpieczeństwo

Najwyższą jakość swoich zabawek Plan Toys osiąga dzięki pracy doświadczonych projektantów i fachowych wykonawców. Każdy etap produkcji – w tym także pakowanie i wysyłka – musi spełniać ścisłe normy, które zapewniają pełne bezpieczeństwo zabawek:

ISO 9001 Standard zarządzania jakością;
ISO 14001 Standard zarządzania środowiskiem
OHSAS 18001 Standard zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy;
SA 8000 Standard zarządzania społeczną odpowiedzialnością;
ASTM i EN71 Standardy bezpieczeństwa zabawek.

Międzynarodowy Standard (ASTM)

ASTM, czyli American Society for Testing and Materials (Amerykańskie Stowarzyszenie Badań i Materiałów), jest największą, działającą non-profit organizacją, od 1898 roku opracowująca normy jakości. Ścisłe wymogi bezpieczeństwa wyznaczyła także dla zabawek przeznaczonych dla dzieci do lat 14. Wszystkie zabawki Plan Toys są w pełni zgodne z tymi standardami.

Europejskie Standardy (EN71)

Wszystkie produkty posiadają także znak CE wskazujący, że spełniają one europejskie normy bezpieczeństwa EN71. Wymogi te ustanowione zostały przez Unię Europejską w 1990 roku i obowiązują wszystkie zabawki sprzedawane na jej obszarze. Gwarantują, że produkty noszące znak CE są bezpieczne i w pełni wolne od ftalanów.

Plan Toys – naturalne materiały

Firma Plan Toys jako pierwsza na świecie zaczęła produkować zabawki z drewna kauczukowego. Wykorzystywany surowiec pochodzi z plantacji drzew kauczukowych hodowanych w celu pozyskiwania lateksu. Kauczukowce uprawiane są głównie w Południowo-wschodniej Azji, a wydzielany przez nie sok jest podstawowym źródłem naturalnego kauczuku na świecie. Pracownicy na plantacjach codziennie nacinają korę drzew i zbierają wydobywający się sok, który następnie wyciska się i suszy. Po około 25 latach drzewa przestają jednak dawać lateks i zostają przeznaczone do wycięcia. Zamiast pozwolić zmarnować cenny surowiec, jakim jest drewno kauczukowca, firma Plan Toys wykorzystuje je do tworzenia wysokiej jakości zabawek dla dzieci. Warto też dodać, że na plantacjach w miejsce każdego wyciętego drzewa sadzi się nowe, co pozwala utrzymać stałą równowagę w ekosystemie. Drewno kauczukowe jest więc przyjazne dla środowiska, a ponadto charakteryzuje się gęstym usłojeniem i zwartą strukturą, co nadaje mu wyjątkową twardość i wytrzymałość, czyli cechy bardzo wskazane w przypadku zabawek. Plan Toys dba również o to, żeby nie tylko same zabawki były przyjazne dla środowiska, ale także stosowane do ich wykończenia farby i lakiery oraz opakowania, w jakich są sprzedawane. Zabawki malowane są wyłącznie bezpiecznymi barwnikami na bazie wody, poszczególne ich elementy łączy się nietoksycznymi klejami, a pakuje się je w kolorowe kartoniki wykonane z makulatury i nadrukowane specjalnym tuszem z soi. W ekologicznym podejściu do produkcji zabawek firma idzie jeszcze dalej, pozyskując do swojej fabryki część energii z biomasy i paneli słonecznych.

Plan Toys – edukacja

Zabawki Plan Toys projektowane są przy czynnym współudziale pedagogów i psychologów dziecięcych, dzięki czemu dostosowane są do każdego etapu rozwoju dziecka i cechują się wysokimi walorami edukacyjnymi. Zarówno wygląd zabawek jak i ich funkcje są zaprojektowane w taki sposób, aby doskonale stymulowały rozwój i kreatywność dziecka w danym wieku. Zabawa ma za zadanie wprowadzać dziecko w codzienne interakcje społeczne, promować naturalne przyswajanie wiedzy i zaszczepić potrzebę jej poszerzania.

Proces tworzenia zabawek w Plan Toys

Plan Toys - Proces tworzenia zabawek

 Obejrzyj film o Plan Toys

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby np. lepiej dopasować zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Więcej przeczytasz w naszych Zasadach przetwarzania danych W Zasadach przetwarzania danych zapoznasz się również z informacją dotyczącą administratora danych osobowych zbieranych przy korzystaniu z niniejszego portalu, zasadach ich przetwarzania oraz przysługujących w związku z tym prawach osoby, której dane dotyczą.
Zamknij
pixel